Новий закон про СБУ варто ухвалити якнайшвидше — експерти

23.03.2020 22:43   Опубліковано : Новини Тернопілля
Джерело: УкрІнформ
Новий закон про СБУ варто ухвалити якнайшвидше, що дозволить дозволить краще протидіяти загрозам національній безпеці.

Таку думку висловили експерти, аналізуючи законопроєкт про СБУ, поданий до парламенту Президентом Володимиром Зеленським.

«Цей закон є певним чином еволюційним. Він принаймні не руйнує те, що є, а разом з КПК спроможний побудувати нову ефективну структуру. Це своєрідний «кодекс» служби – більш сучасний, ніж той, який був з 1992 року і вже повністю вихолощений змінами і доповненнями», – вважає адвокат «Столичної колегії адвокатів» Геннадій Дубов.

Політолог Андрій Вігірінський підкреслює, що новий закон про СБУ містить достатньо широкі рамки повноважень, оскільки детально спрогнозувати ризики для нацбезпеки неможливо. «Ще 10-20 років тому про ті ж кіберзагрози не можна було говорити як про щось реальне, а еволюція загроз відбувається постійно», – зазначив Вігірінський.

Експерти пояснили, які основні вимоги суспільства до СБУ і те, як вони будуть реалізовані в новому законі.

Наприклад, раніше органи прокуратури могли залучати слідчих СБУ до своїх досудових розслідувань. А бізнес сприймав прихід на підприємство оперативника як тиск. «У законі це забирається і ставиться пряма заборона на залучення Служби безпеки», – підкреслив Дубов.

Експерти наголошують, що чимало аспектів роботи спецслужби мають залишатися непублічними, як-от контррозвідка, розробка і прогнозування ризиків, робота оперативників під прикриттям. «Якби відбору таких кадрів передувало відкрите інтерв’ювання, то представники громадянського суспільства, делеговані окремими посольствами, були би обізнані про весь оперативний склад спецслужби», – зазначив Вігірінський.

Він прогнозує, що законопроєкт може бути ухвалений у другому-третьому кварталі.

Як повідомлялося, у березні Президент вніс до парламенту законопроєкт про реформу СБУ.


Читайте більше на TeNews.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: УкрІнформ