«Берімось краще до роботи, Змагаймось за нове життя!» вітаємо переможців фестивалю-конкурсу з Тернопільщини

04.04.2020 17:13   Опубліковано : Олена Мудра
Джерело: TeNews

Багато школярів та молоді з Тернопільщини прийняли участь у VI Всеукраїнському (ХVI Всекримському) фестивалі-конкурсі учнівської та студентської творчості "Змагаймося за нове життя!", присвячений Лесі Українці імені Марії Фішер-Слиж та отримали високі відзнаки. Через карантин переможці і учасники не зустрінуться, а отримають свої грамоти поштою. 

Розказує учасниця конкуру тернополянка учениця ЗОШ №16 ім. В. Левицького Соломія Закордонець: «Про конкурс мені розповіла вчителька української мови та літератури. До 20 лютого потрібно було надіслати відео. Я вибрала поезію з символічною назвою "Перемога". І перемогла». Соломія займається у театральній студії «Театр в театрі» та знімається у кіно.

Фестиваль-конкурс започатковано українкою громадською діячкою Марією Фі́шер-Слиж у 2004 році з метою сприяння глибшому ознайомленню молоді зі спадщиною великої української поетеси Лесі Українки; спонукання осмислення державотворчих зусиль українського народу та його перспектив; виховання почуття патріотизму, національної гідності та особистісної відповідальності за прийдешнє нашої Батьківщини. А також саме так творчо відзначають учасники конкурсу 25 лютого день народження Лесі Українки.

Проживаючи у Канаді у м. Торонто, Марія ініціювала та підтримувала в Україні ряд проектів, у тому числі з запровадження конкурсів рідної мови, які стимулювали творчих вчителів-мовників, учнів і студентів. Конкурс має декілька номінацій. 

У номінації «Вокал» успішними стали учні з Тернопільського ліцею №21 спеціалізованої мистецької школи ім.І.Герети: 

1 місце: Василина Гребеняк, керівник Гусак Л.І.

2 місце: Дует Анастасія Космина та Софія Пиріг, керівник Купецька О.А.

Найбільше школярів різного віку з Тернополя та області завоювали переможні місця у номінації «Декламація»: 

1 місце (Тернопіль): 

Соломія Гірська, керівник Сольник Н.І., ЗОШ №14 ім. Б.Лепкого;  Соломія Закордонець, керівник Качанова І.В., ЗОШ №16 ім. В. Левицького;  Яна Буняк, керівник Сагайдак В.З., спеціалізована школа №3; Єва Федчишин, Марія Лебідь, керівник Козак О.Б., спеціалізована школа №7; Софія Цьох, керівник Злепко Г.М., спеціалізована школа №29; Ангеліна Островська,керівник Куц О.В., ЗОШ №26 ім. Д. Заплітного; Софія Лонк, керівник Куц О.В., ЗОШ №26 ім. Д. Заплітного; Соломія Луканюк, керівник Боднарчук Г.В., спеціалізована школа №7; Арсеній Вітик, керівник Луканюк М.С., спеціалізована школа №7.

1 місце (Тернопільська область):

Владислава Підгребя, керівник Підгребя Н.М., спеціалізована школа І-ІІІ ст. ім. О.Маковея з поглибленим вивченням інформаційних технологій і технологічних дисциплін, м. Заліщики; Анастасія Гут, Дмитро Гут, керівник Пасечка О. М.Милівецька ЗОШ І-ІІ ступенів Чортківської РДА.

2 місце (Тернопіль): 

Наталія Шеліга, керівник Писуляк Н.П., ліцей №21 спеціалізована мистецька школа ім.І.Герети; Анастасія Крушельницька, керівник Похила Л.В., спеціалізована школа № 29. 

3 місце:

Зоряна Кальчук, керівник Зубик Н.В. Заліщики, державна гімназія;  Ірина Дзвінник, керівник Зарихта О.В. гімназія "Гармонія" Галицького коледжу ім. В.Чорновола 

У номінації «Інсценування» свій талант показали, як школярі, так і студенти.

1 місце: Софія Козак, Ольвія-Соломія Литвин, Елеонора-Богдана Атаманчук, керівник Атаманчук Л.Б., Тернопільська ЗОШ №25 та ТНПУ ім. В.Гнатюка.

1 місце: Андріана Ковальська, Анатолій Кметко, Юлія Шулик, Тетяна Миськів,

керівники П'єнтак Г., Бойко О., ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний коледж»

2 місце: Юрій Синіцький, Анастасія Данилець, керівник Боднарчук Г.В., Тернопільська спеціалізована школа №7. 

У номінації «Малюнок»: 

1 місце:

Яна Сакала, керівник Дяків О.І., Заліщики, державна гімназія; Руслан Галушка, керівник Журавель Н.П., Тернопіль, ліцей №21-спеціалізована мистецька школа ім.І.Герети; Вікторія Вовк, керівники П'єнтак Г., Бойко О. ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний коледж»;  Вероніка Поляцко, керівник Зозуля С.М. Галицький коледж ім. В. Чорновола; Поліна Дерев'яник, Леся Рибчак, Тернопільська ЗОШ № 18.

2 місце (Тернопіль): 

Мар'яна Пастушин, керівник Дуда М.В. ліцей №21-спеціалізована мистецька школа ім.і.Герети, Юлія Ліщук, керівник Бернацька І.О. спеціалізована школа №7; Єва Стадник, керівник Липка Р.Б. Галицький коледж ім. В.Чорновола; Діана Білоус, керівник Фугель С.Б., навчально–виховний комплекс «ЗОШ –економічний ліцей № 9» ім. І.Блажкевич; Евеліна Заляско, керівник Швидка О.П.,Тернопільська класична гімназія.

3 місце (Тернопіль): 

Надія Микула, керівник Батьківська Н.І. ЗОШ №25; Софія Кузіцка, керівник Журавель М.П., ліцей №21-спеціалізована мистецька школа ім.І.Герети. 

Цікавими були роботи у номінації «Науково-пошукова робота». 

1 місце: Наталія Гойда, «Одне літо в житті Лесі Українки біля схилів Кременецьких гір у долині річки Іква», керівник 'Михайлів Г.С., Бучацький ліцей

2 місце: Олеся Левчунь «Леся Українка і Кременеччина», керівник Трачук В.М. Кременецький ліцей ім. У. Самчука

3 місце: Аліна Клубкова, Людмила Швець, 'Милуємось тобою крізь століття, твій погляд нам душі окриляє...' керівник Ляхович Л.М., Козівський районний будинок дитячої та юнацької творчості. 

У номінація «Твір» відзначено учнів з районних центрів.

1 місце: Олена Василюк, керівник 'Зубик Н.В., Заліщицька державна гімназія

3 місце: Діана Порхавка, керівник 'Кольба Г. Я. Бучацька ЗОШ №2 

Приємно було побачити серед учасників українців та україночок з зарубіжжя, наприклад, учасників з м. Бергамо, Італія – Український культурно-мистецькій центр «EtnoDim» та з м. Бендери (Придністровська Молдавська Республіка), звучали вірш серед пустельних пісків Об’єднанних арабських еміратів (ОАЄ) – це говорить про те, що фестиваль можливо отримає статус міжнародного. 

Поезію, прозу геніальної доньки українського народу Лесі Українки читає, декламує, малює, досліджує молодь України і світу і це відмінний результат щорічного Всеукраїнського (Всекримського) фестивалю-конкурсу учнівської та студентської творчості "Змагаймося за нове життя!", присвячений Лесі Українці ім. Марії Фішер-Слиж. Його гасло стрічка з вірша Лесі Українки «Скрізь плач, і стогін, і ридання…»: «Берімось краще до роботи, Змагаймось за нове життя!», зміст його і сьогодні актуальний.

Скрізь плач, і стогін, і ридання,
Несмілі поклики, слабі,
На долю марні нарікання
І чола, схилені в журбі.
 
Над давнім лихом України
Жалкуєм-тужим в кожний час,
З плачем ждемо тії години,
Коли спадуть кайдани з нас.
 
Ті сльози розтроюдять рани,
Загоїтись їм не дадуть.
Заржавіють від сліз кайдани,
Самі ж ніколи не спадуть!
 
Нащо даремнії скорботи?
Назад нема нам воріття!
Берімось краще до роботи,
Змагаймось за нове життя!
[1890]
 
Усім дітям, їх батькам, керівникам зичимо здоров’я і «Берімось краще до роботи, змагаймось за нове життя»! 
 
null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

Читайте більше на TeNews.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: TeNews