Сьогодні – Різдво Богородиці: чого категорично не можна робити в цей день
Джерело: TeNews
Різдво Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії – велике християнське свято. У православ’ї воно належить до числа дванадесятих, тобто є одним із дванадцяти найважливіших після Великодня свят.
Коли святкуємо Різдво Богородиці у 2020 році
Різдво Пресвятої Богородиці має сталу дату, тобто кожного року його святкують в один і той же день, а саме – 21 вересня. Цікаво, що воно відкриває низку релігійних свят року, адже церковне новоліття настає не 1 січня, а у вересні. Це свято також ще називають Другою Пречистою, Осенинами (за народним календарем цього дня настає осінь) та Оспожинками (адже селяни зазвичай відзначають свято врожаю).
Різдво Пресвятої Богородиці: історія свята
Народження і земне життя Матері Божої не описується в жодному із чотирьох Євангелій. Дізнатися про нього можна з апокрифічного Євангелія Іакова II століття.
Згідно із ним, Різдво Богородиці, тобто народження, відбулося у невеликому галілейському місті Назареті у сім’ї благочестивого уже немолодого подружжя Іоакима і Анни. Як розповідається, Іоаким і Анна молили Господа про дарування їм такої бажаної дитини. Одного разу їм явився ангел і сповістив, що їхні молитви почуті й невдовзі на світ з’явиться дитина, а про їхнє потомство будуть говорити в усьому світі. Праведники дали обітницю присвятити свою дитину Богові. І, щойно дівчинці виповнилося 3 роки, її ввели в Єрусалимський храм, де вона служила до повноліття.
Як прийнято святкувати Різдво Пресвятої Богородиці
Різдво Пресвятої Богородиці відзначається як свято справжньої радості. Християни йдуть до храмів, де відбуваються урочисті богослужіння. У молитвах вони звертаються до Богородиці й просять у неї захисту і благословення.
Друга Пречиста також традиційно вважається і жіночим святом.
Жiнки, у яких немає дiтей, накривають святковий стіл i запрошують бiдних – “щоб молилася Богородиця за їхніх дiтей”.
Вважається, що молитви до Пресвятої Богородиці майбутніх матерів про здоров’я та щастя дітей у цей день мають особливу силу.
Також з цього дня вже можна було засилати сватів до дівчат.
“Прийшла Пречиста – принесла старостів нечиста”, – йдеться в прислів’ї.
Чого не можна робити 21 вересня
Особливих церковних заборон на цей день немає, але за традицією прийнято все ж дотримуватися певних обмежень.
У свято Різдва Пресвятої Богородиці не можна сваритися, бажати зла іншій людині або думати про когось погано. Помисли цього дня повинні бути чисті.
Заборонено також відмовляти у проханні про допомогу. Цього дня заборонено зловживати алкоголем і влаштовувати пишні святкування.
На Другу Пречисту також не рекомендовано займатися важкою фізичною працею – роботу по дому, в саду та на городі варто відкласти на потім.
Прикмети та прислів’я на Другу Пречисту
Якщо на Різдво Богородиці погода буде сонячною, то осінь буде тепла і ясна, без рясних дощів.
Якщо небо буде похмурим у цей день – то осінні холоди прийдуть із дощами.
Якщо дівчина вмиється до сходу сонця – її обов’язково просватають у цьому році.
День видався ясним – такою буде погода до кінця жовтня.
Вранці на Різдво Пресвятої Богородиці туман – до дощів.
Якщо туман розвіється несподівано швидко – погода буде мінливою.
Вранці йде дощ, то буде лити він ще 40 днів, а зима видасться холодною.
Якщо яскраве сонце вранці швидко висушує росу на траві – не варто чекати багато снігу взимку.
Читайте більше на TeNews.
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: TeNews