З 2017 року в Україну не дали ввезти майже 1,5 млн антиукраїнських книг, – Держкомтелерадіо
Джерело: RvNews
У Держкомтелерадіо розповіли, як змінилась ситуація на вітчизняному книжковому ринку за час дії закону, що забороняє ввозити до України книжки антиукраїнського змісту та видання, що містять пропаганду на користь держави-агресора.
«За весь час дії цього закону та функціонування дозвільної системи легальним шляхом в Україну не потрапила жодна книжка антиукраїнського змісту», - зазначили у комітеті.
Протягом 2017-2020 років Держкомтелерадіо надав 4 274 відмови імпортерам книжкової продукції з РФ. Більшість відмов стосувалася подачі неповного пакету документів, а в 274 випадках – антиукраїнського змісту, виявленого у виданнях.
«Отже в Україну не дали ввезти майже півтора мільйони примірників антиукраїнських видань», - додається у повідомленні.
Порівняно з 2011 роком обсяг імпортованих з Росії книг скоротився у 12 разів. Під санкції РНБО потрапили дев’ять російських видавництв, котрі найбільше відзначилися випуском антиукраїнської літератури. Це майже вдвічі зменшило обсяги надходження на український ринок видавничої продукції з території РФ.
Водночас про повну заборону ввезення не йдеться – ухвалений Верховною Радою у 2016 році закон визначає лише чіткі критерії видачі дозволів. Так, за чотири роки дії закону Держкомтелерадіо дозволив ввезти в Україну 31 тисячу найменування книжок з РФ.
Це переважно твори світової класики, дитяча та науково-популярна література, а також україномовні книги українських видавництв, надруковані в сусідній державі.
«Цілковите припинення або обмеження ввезення на територію України російських книжок, про що зараз знову дискутується у суспільстві, можливе лише шляхом ухвалення відповідного закону, який передбачав би ембарго на ввезення російських книжок», - пояснюють фахівці.
З урахуванням дозволів, зупинених на виконання рішення РНБО (майже 12 тисяч) та дозволів, термін дії яких завершився, загальна кількість чинних на сьогодні складає 18 104.
Протягом 2017-2019 років дозволи на ввезення книг 59 російських, 5 українських, 1 молдовського та 1 білоруського видавництв отримали 20 суб’єктів господарювання. Станом на 1 січня 2021 року цією діяльністю займається лише шість імпортерів.
До того ж кількість виданих дозволів не відображає картини реально ввезених в Україну книжок. Значна частина отриманих дозволів залишаються нереалізованими, а заявлена кількість запланованих до ввезення примірників видань у більшості випадків перевищує кількість реально ввезених - імпортери це роблять свідомо, залишаючи місце «про запас».
Нагадаємо, 1 січня 2017 року набрав чинності закон «Про внесення змін у деякі закони України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту». З 22 травня 2017 року імпортери із РФ та окупованих територій України повинні отримувати дозвіл на ввезення видавничої продукції від Держкомтелерадіо.
Читайте більше на RvNews.
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews