Ірина Яремчук відстояла права тернополянок: в Тернополі відновили партнерські пологи
Вже другий заклад - перинатальний центр "Мати і дитина" - відновив практику народження дитини з партнерською підтримкою.
Джерело: TeNews
Українська Галицька Партія першою на Тернопіллі заговорила про проблему відновлення партнерських пологів. Адже ще на початку карантину в Тернополі їх заборонили. Після того, як активісти Української Галицької Партії почали вивчати цю проблему, з'ясувалося: заборони МОЗу... не існує. У Тернополі вони провели онлайн-конференцію з експертами щодо можливості відновлення партнерських пологів, з'явилися численні дописи в соцмережах, а також петиції на сайтах міської та обласної рад - і після розголосу жінкам дозволили народжувати з партнером у двох пологових закладах Тернополя.
— У нас діє ініціатива “Тернопіль — місто щасливих сімей”, і багато жінок зверталися і до нас, і в правозахисні організації зі скаргами, що їх позбавили партнерської підтримки під час пологів, — каже авторка ініціативи, голова Тернопільської міської організації Української Галицької Партії Ірина Яремчук. — Породіллі часто говорять про страх та розгубленість під час пологів. Тоді жінка відчуває сильний біль, потребу в підтримці найближчої людини. Якщо ж підтримки немає, то це може негативно впливати і на перебіг пологів, і на здоров’я мами й малюка. Тому ми вирішили діяти: спочатку зареєстрували петицію про відновлення партнерських пологів на сайті Тернопільської міської ради.
Також УГП вирішила вивчити досвід інших міст і зібрати думки експертів. Так, торік до онлайн-конференції "Партнерські пологи в умовах карантину: небезпека чи необхідність?" долучилися лікарі, правозахисники, активісти, породіллі з Києва, Івано-Франківська, Львова й Тернополя. Під час конференції обговорили закордонний досвід і потреби сімей.
— Я взагалі не розглядав можливості заборони партнерських пологів, — розповідав під час заходу директор Київського пологового будинку №5 Дмитро Говсєєв. — Кожен керівник сам ухвалював рішення. Якщо мати з батьком приїхали разом у пологовий, а згодом разом звідти підуть, то який сенс забороняти партнерські пологи? Пологи відбуваються так, як і раніше. Партнер проходить флюорографію, здає посів на стафілокок і цього достатньо.
Петиція Ірини Яремчук швидко набрала необхідну кількість голосів — понад три сотні. Тож Тернопільський міський оперативний штаб переглянув рішення і з липня 2020 року дозволив партнерські пологи в міській лікарні №2.
Позитивний досвід активісти вирішили поширити і на обласний перинатальний центр "Мати і дитина". Для цього зареєстрували ще одну петицію — уже на сайті Тернопільської обласної ради — з проханням відновити партнерські пологи під час епідемії в обласному пологовому, що на Замковій, а також в інших медзакладах області, де є пологові відділення.
— Ми надіслали запит до адміністрації пологового й отримали відповідь, — каже голова Тернопільської міської організації Української Галицької Партії Ірина Яремчук. — Завдяки старанням активістів та приверненню уваги до проблеми регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки при Тернопільській ОДА дала згоду на відновлення пологів із партнером. Знаю, що для багатьох жінок цей дозвіл — очікувана подія. Бо у такий особливий час породіллям необхідна підтримка та допомога. Я дуже рада, що нам вдалося привернути увагу до важливості партнерських пологів і що нас почули!".
Українська Галицька Партія реалізувала чимало корисних проєктів для тернопільських родин завдяки ініціативі “Тернопіль — місто щасливих сімей”. Це форум "Право на гідні пологи", відкрита зустріч “Демографічна криза. Чи престижно бути матір’ю?”, курс тренінгів "Щасливі разом: таємниці емоційного зв’язку з дітьми". Активісти партії підготували й видали "Довідник для батьків" , розробили електронну карту, де зібрали необхідну інформацію, яку шукають сім’ї в Тернополі. Також щороку в обласному центрі відбуваються Фестивалі дитинства.
Читайте більше на TeNews.
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: TeNews