Зробили помилку в документах? Як це виправити: рівнянам на замітку
Джерело: RvNews
Всім людям властиво помилятися. Але існує ряд помилок які виправити непросто.
Це стосується помилок в документах різного характеру. Буває, що багато років користуючися документами людина може і не помічати, що з ними щось не так, або що в них є помилки. Наприклад, у свідоцтві про народження, в документах на право власності або документах
про навчання дані особи можуть не збігатися з даними, які зазначені у паспорті.
Помилки в документах особливо часто зустрічаються в документах, виданих до 2000 року, а саме помилки у прізвищах та іменах осіб, які сталися в результаті невірного перекладу при заміні паспортів після встановлення незалежності України.
Коли виявляють помилки? Помилку людина може виявити самостійно при огляді документів або на помилку може вказати певний орган при наданні якоїсь послуги.
Але найчастіше помилки виявляються після смерті особи її спадкоємцями. Тобто, при зверненні до нотаріуса для оформлення спадкових прав спадкоємці часто зіштовхуються з проблемою невідповідності даних в документах з даними
у свідоцтві про смерть спадкодавця. Що робити, якщо виявили помилку в документі?
Якщо людини самостійно виявила помилку в документі вона може звернутися до органу, який цей документ видав для її виправлення. Варто подати заяву про виправлення виявленої помилки. У заяві обов’язково потрібно вказати суть помилок і додати документи,
що підтверджують їх наявність.
При цьому орган може виправити помилку в документі лише тоді, коли в самих документах, на підставі яких видавався правовстановлюючий документ, такої помилки немає і вона була допущена саме з вини відповідного органу.
Та, на практиці виникають ситуації, коли орган, що видавав правовстановлюючий документ,
ліквідовано, а орган, в якому знаходиться архівна реєстраційна справа, не наділений повноваженнями виправляти такі помилки.
В цьому випадку єдиним способом розв'язання зазначеної проблеми є звернення до суду в порядку окремого провадження з відповідною заявою про встановлення факту, що має юридичне значення.
Якщо помилку виявлено після смерті особи, то в такому випадку потрібно звертатися лише до суду.
Тому, щоб уникнути зайвого клопоту варто уважно вивчати документи та в разі виявлення в них помилок негайно вимагати їх виправлення.
За матеріалами Радивилівської міськради
Читайте більше на RvNews.
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews