Заступник голови НАЗК відвідав Рівненщину: з якою метою

18.12.2024 12:12   Опубліковано : Олекса Мирожит
Джерело: RvNews

За даними соцдослідження Національного агентства з питань запобігання корупції - НАЗК, сьогодні 20% громадян України стикаються з корупцією. Тоді як у 2015 році - ця цифра становила близько 75%. Такі результати  свідчать про ефективну державну політику щодо антикорупційної діяльності.

На цьому акцентував заступник голови НАЗК Сергій Гупяк, який разом з командою агентства відвідав Рівненщину. У межах робочої поїздки вони зустрілись із керівництвом обласної військової адміністрації, а також обласної та Рівненської міської рад. Також відбувся діалог з правоохоронцями, громадськими активістами та журналістами.  

«Корупція дісталася нам у спадок. Але ми маємо її викорінювати. Це комплексна робота всіх державних інституцій. У цьому і мета нашої взаємодії – налагодити конструктивну співпрацю задля ефективної реалізації державної антикорупційної політики. Задача НАЗК – навчити, мотивувати, допомогти, а також поділитись ефективними антикорупційними інструментами, запровадження яких дозволить усунути причини для корупції та водночас підвищить рівень доброчесності в органах публічної служби», - зазначив Сергій Гупяк.

Серед таких інструментів - інститут антикорупційних уповноважених. Це особи, які мають бути максимально фаховими у своїй роботі. Їхнє завдання – не лише контролювати своєчасність подання держслужбовцями декларацій, а й превентивно працювати над корупційними ризиками. 

Сергій Гупяк наголосив, що виконання заходів Державної антикорупційної програми до 2025 року підвищить прозорість у владних процесах, а також значно знизить рівень корупції в Україні. За його словами, ця програма допоможе покращити ситуацію у 15 найбільш вразливих до корупції сферах життя.

Щодо Рівненщини, то найбільш вразливими є такі сфери, як природоохоронна,  лісокористування, озеленення міських територій. Також, як по всій Україні, чутливими є теми щодо публічних закупівель, відновлення і відбудови. Серед таких і сфери, на які вплинула війна, – діяльність МСЕК та ВЛК, зокрема. 

«Відмічу Рівненщину. За результатами минулого року, в області був один з найменших відсотків обмежено придатних до військової служби. Це свідчить про те, що у цьому напрямку проводиться суттєва робота. А ще серед позитивів – численні викриття у лісовій галузі, сфері, що вважається найбільш насиченою корупційними ризиками», - додав Сергій Гупяк. 

За словами першого заступника голови Рівненської ОДА Сергія Подоліна, обласна адміністрація докладає максимальних зусиль у напрямку боротьби з корупцією.

«На Рівненщині ще у 2023 році затверджена антикорупційна програма, створено та діє при Рівненській ОДА Сектор з питань запобігання та виявлення корупції та робоча група з визначення корупційних ризиків. Представники правоохоронних органів долучені до роботи групи «Прозорість і підзвітність». Дякуємо команді НАЗК за надані рекомендації, за якими й надалі будемо покращувати роботу у цій сфері», - зазначив Сергій Подолін.

БІЛЬШЕ ФОТО ЗА ПОСИЛАННЯМ 

Пресслужба Рівненської ОДА


Читайте більше на RvNews.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews