Складна стоматологічна хірургія. Видалення частки щелепи

12.02.2025 21:36   Опубліковано : Львівський Новинар
Джерело: LvNews

Стоматологічна хірургія у ветеринарії – це галузь, яка постійно розвивається, потребує високої кваліфікації лікаря та сучасного обладнання. Однією з найсерйозніших процедур є видалення частки щелепи (резекція). Ця операція проводиться у виняткових випадках, коли інші види лікування, зокрема консервативна терапія, не дають результату.

Видалення частки верхньої або нижньої щелепи допомагає врятувати життя тварини та усунути джерело болю, патології та запобігти ускладненням. Ветеринарні хірурги клініки Авіцена спеціалізуються на стоматологічних операціях, та мають суттєвий досвід складних хірургічних втручань, зокрема успішного видалення частки щелепи у котів та собак.

Коли може знадобитися часткове видалення щелепи?

Фахівці ветеринарної клініки призначають операцію з резекції частини верхньої чи нижньої щелепи як радикальну міру. Серед основних показань до проведення хірургічного втручання:

  • Онкологічні захворювання у тварин. Зокрема злоякісні пухлини кісткової тканини, які потрібно видалити для лікування раку та запобігання його поширення.
  • Серйозні травми. З пошкодженням тканин, що не зростаються.
  • Інфекційні ураження. Наприклад, остеомієліт чи абсцеси, що викликають некроз кісткової тканини.
  • Генетичні патології, вроджені аномалії чи зміни, що порушують функцію щелепи. В цьому випадку мата хірургів не лише усунути патології, а й забезпечити максимальну функціональність щелепи та комфорт для тварини.

Як проводиться операція?

Хірургічне втручання здійснюється в декілька етапів, серед них:

  • попередня діагностика з визначенням постраждалих ділянок та загального стану тварини;
  • ведення тварини в стан наркозу із застосуванням найбільш сучасного та безпечного методу - газової анестезії;
  • видалення уражених тканин з акцентом на збереження максимальної функціональності щелепи при повному вирішенні основної проблеми;
  • накладання швів, іноді в комплексі зі спеціальними пластинами для стабілізації кісткових структур;
  • післяопераційний догляд та контроль загоєння.

Додатково може бути призначена антибактеріальна терапія для запобігання інфекціям, та надані рекомендації щодо харчування та відновлення.


Читайте більше на LvNews.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: LvNews