Чи правильно продавати комунальне майно, яке більше не використовується? Пояснення Рівненської обласної ради

07.04.2025 12:12   Опубліковано : Олекса Мирожит
Джерело: RvNews

Одним зі способів наповнити бюджет Рівненщини є продаж обласного комунального майна, яке більше не може використовуватись за призначенням або є аварійним.

До прикладу, це транспортні засоби, яким десятки років, старі будівлі, перебувати в яких небезпечно. Або ж майно, яким комунальні заклади та підприємства області більше не користуються, проте воно може бути ще комусь корисним.  

Голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш пояснив, чому продаж такого майна, – це раціональне рішення.

- Майже 29 млн грн від продажу неліквідного майна та оренди комунальних приміщень надійшло в обласний бюджет від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. І ці гроші пішли на потреби оборони, - наголошує Андрій Карауш. 

За його словами, непридатні для експлуатації будівлі не лише не приносять користі, а й створюють додаткові фінансові витрати. Утримання таких об’єктів забирає кошти, які могли б бути спрямовані на більш важливі потреби, зокрема, на оборону.

- Таке майно лише обтяжує і завдає збитків через його утримання. Тобто замість того, щоб витрачати гроші на побудову лінії оборони на кордоні чи підтримку військових частин, ми мусимо витрачати на підтримку того, що непотрібне, – пояснює Андрій Карауш.

Він також підкреслив, що аварійні приміщення несуть також безпекові ризики. Якщо будівля частково зруйнується, травми можуть отримати люди, а це – кримінальна відповідальність власника.

На думку голови РОР, продаж такого майна через відкриті аукціони дозволяє не лише позбутися зайвих витрат, а й залучити нових інвесторів.

- Є покупці, які мають гроші, готові придбати неліквід і господарювати там. Якщо ж приміщення хороше – залишаємо його у власності громади, але здаємо в оренду», – пояснює Андрій Карауш. 

Голова облради також навів цифри про фінансові надходження до бюджету області від продажу майна за останні кілька років:

- 2022 рік – 7,3 млн грн

- 2023 рік – 389 тис. грн

- 2024 рік – 5,7 млн грн

- 2025 рік (1 квартал) – 339 тис. грн

Від оренди комунального майна бюджет отримав:

2022 рік – 3 млн грн

2023 рік – 5 млн грн

2024 рік – 5,9 млн грн

2025 рік (1 квартал) – 1 млн грн

Важливо зазначити, що у вказані суми від оренди не входять 50% або 70% доходів, які комунальні підприємства та заклади залишають собі на розвиток.

Пресслужба Рівненської облради


Читайте більше на RvNews.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews