Проект «Під зорею Пінзеля» – успішний приклад культурної дипломатії в дії
Джерело: TeNews
У столиці Португалії - м. Лісабон - 15 квітня 2018 року у приміщенні найбільшого у Португальській Республіці Національного палацу Мафра відбулася презентація культурно-мистецького проекту «Під зорею Пінзеля. Барокове мистецтво і строї епохи» та мистецтва «Двовзорів» українського художника Олега Шупляка, а також другий етап зустрічей учасників дводенної події, які були присвячені культурній дипломатії.
Ця подія була підтримана Управлінням публічної дипломатії МЗС України та Посольства України в Португальській Республіці, Міжнародною торговою палатою ICC Ukraine, Спілкою української молоді Португалії та ініційована етногалереєю «Спадок» і керівниками проекту «Під Зорею Пінзеля». У заході взяли участь керівники української громади в Португалії, Почесний консул України в Португалії, представники міської влади та українських молодіжних організацій.
Надзвичайний та Повноважний Посол України в Португалії Інна Огнівець зазначила, що «Національний палац Мафра зробив королівський подарунок для української громади в Португалії та посольства України, надавши своє приміщення на два дні для презентації грандіозного проекту, присвяченого видатному скульптуру Іоанну-Георгу Пінзелю. Вважаю, що його творчість буде цікавою для всіх. Особисто для мене постать Пінзеля стала справжнім відкриттям. Запрошую усіх до детальнішого ознайомлення з його творчістю. Сьогодні присутній у залі художник з Тернопільщини Олег Шупляк, картини якого ми мали нагоду побачити. Він підтвердив, що Пінзель є гордістю України і генієм барокової епохи на рівні з Мікеланджело».
Інна Огнівець додала про важливість ініціювання подібних зустрічей. Також пані Посол висловила сподівання, що такі масштабні заходи, які сприяють промоції України в світі, стануть традиційними.
Тарас Демкура продовжив захід презентацією культурно-мистецького проекту «Під зорею Пінзеля», ініційованого з метою сприяння збереження і популяризації мистецької спадщини Іоанна Георгія Пінзеля – знаного скульптора середини XVIII ст.
У рамках презентації відбувся показ документального фільму з англомовними субтитрами «Таїна Пінзеля. Від Бучача до Лувру».
Неабияку зацікавленість викликала презентація-розповідь керівника проектів Благодійного Фонду Родини Демкур та керівника ГО «Туристична асоціація Тернопілля» Наталії Волощук. Вона розповіла про діяльність етногалереї «Спадок». За рік існування етногалерея стала справжнім культурно-мистецьким центром популяризації, збереження і розвитку нематеріальної культурної спадщини Галичини, регіонів України, світових, споріднених з українськими, етнографічних груп.
Тетяна Фарина ознайомила усіх присутніх з особливостями українських автентичних строїв та унікальність легендарної борщівської вишиванки. Під час презентації також відбулася демонстрація документального фільму з англомовними субтитрами «Борщівська вишиванка. Світ, що єднає».
У рамках заходу відбулася авторська презентація мистецької підбірки картин Олега Шупляка «Рідна земля», а завершився цей чудовий день концертною програмою за участю фольклорних місцевих колективів.
Приголомшливий успіх презентації проекту «Під зорею Пінзеля. Барокове мистецтво і строї епохи» у Португалії, став яскравим прикладом культурної дипломатії в дії та унікальною можливістю промоції культурно-історичного потенціалу України в світі.
Детальніше на http://demkura.com
Читайте більше на TeNews.
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: TeNews