Причина переходу на металеві гроші - знецінення валюти

29.04.2018 21:43   Опубліковано : Анастасія Гарасим'як
Джерело: TeNews

Економість Андрій Новак висловив думку, що випуск монет номіналом 1 і 2 гривні говорить про те, що національна валюта продовжить знецінюватися і далі, повідомляє сайт Журналіст.

Він зазначив, що заміна паперових грошей на монети – чисто технічна процедура, однак вона є частиною психологічної підготовки українців до подальшого знецінення гривні.

Читайте також

Україна переходить на металеві одно- та двогривневі монети. Як створюють нові гроші (Фото, відео)

“Коли паперові купюри змінюють на монети – це психологічна підготовка до того, що цінність паперових грошей прирівнюється до монет, до копійок, тобто до знецінення гривні. Наступною ініціативної, на мою думку, буде введення купюри номіналом в 1000 грн. Це буде ще один сигнал того, що гривня знецінюється”, – пояснив експерт.

Новак нагадав, що жителів України відразу ж після введення національної валюти привчили до того, що вона постійно девальвує. Він зазначив, що якщо на самому початку курс становив 1,6 грн за долар, то за неповних 18 років існування гривні він зріс до 26 грн за долар.

На думку Новака, курсова політика уряду завжди базувалася на тому, щоб проводити девальвацію заради експортерів. І цей підхід застосовується до цих пір.
 
“Він передбачає, що ми девальвуємо гривню заради наших експортерів, а потім експортери витягнуть нам нашу економіку. У підсумку, ми бачимо, що ця політика помилкова. Це не допомагає ні експортерам, ні економіці. Ні вони не розвиваються, ні економіка країни”, – резюмував Новак.
 
Нагадаємо, у п’ятницю, 27 квітня, в Україні офіційно з’явилися в обігу нові гроші – монети номіналом 1 і 2 грн.
 
Ці монети поступово замінять паперові банкноти відповідного номіналу. А протягом 2019-2020 років НБУ введе в обіг монети номіналом 5 і 10 грн.
 
Відомо, що спеціально вилучати з обігу паперові банкноти не будуть. Нацбанк просто припинить їх друк і відмовиться від поповнення ними грошового обороту. Нові монети будуть ходити одночасно з паперовими гривнями старого зразка.
 
Як пояснили в Нацбанку, монети можуть прослужити до 20 років, в той час як купюри – всього рік. Очікується, що за рахунок планової заміни грошей вдасться заощадити до 1 млрд грн на їх друк.

Читайте більше на TeNews.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: TeNews