Восьмий фестиваль гаївок у Мушкатівці традиційно відбувся на Провідну неділю
Гаївки співали – весну закликали.
Джерело: TeNews
Численні гості з'їхались звідусіль, була присутньою на святі і делегація з Польщі, яку гостинно приймали у Борщеві, а вже пізніше – у Мушкатівці.
Польські гості були вражені нашим українським колоритом, традиціями, дзвінкими гаївками.
Фестиваль має уже свою історію, адже вісім років – то великий пласт роботи, втілених задумів.
Організатори навіть зняли відеоролик, в якому розповіли коротку історію фестивалю: від найпершого до сьогоднішнього.
Відродила із забуття колоритну традицію водіння гаївок громадська діячка, колишня директорка школи у Мушкатівці Марта Кузьмич. І за це їй великі спасибі, адже сьогоднішні діти такі далекі від народних звичаїв, у них зовсім інші інтереси і вподобання.
Та цього не скажеж про дітей з Мушкатівки, Слобідки Мушкатівської, Стрілківців, Борщева, Королівки, Верхняківців, Висічки, Пищатинців та інших сіл Борщівської ОТГ, які активно брали участь у водінні гаївок, традиційних народних забавах, конкурсах.
Трішки похмурий і вітряний день компенсувався чудовим настроєм, гостинністю організаторів, веселими і щедрими гаївками.
Цьогоріч фестини мали дві нові родзинки: міні-фест пасхальної поезії, до участі в якому зголосилося понад 20 юних учасників та виставка вишиваних ікон «Хресна дорога» авторства отця УГКЦ Миколи Суса із села Дзвинячки. Виставку представила Ганна Костів- Гуска, відома українська поетеса. У презентації також взяли участь журналістка, письменниця Марія Довгошия та громадська діячка Марта Кузьмич.
Народна майстриня Ірина Харатін зі Скали –Подільської традиційно провела майстер-клас із писанкарства.
Від розмаїття вишиванок, рушників, писанок сільська площа нагадувала велетенське кольорове полотно. Довкола лунають давно забуті гаївки, веснянки, віршовані заклики. Разом з дітьми і молоддю співають пісень і люди старшого віку. Усім весело і цікаво!
Поки велично лунали гаївки, закликаючи і прославляючи весну-красну, на фестивальному майданчику можна було навчитися багатьом ремеслам. Майстри народної творчості щедро ділились з охочими досвідом оформлення писанок, влаштувавши для зацікавлених людей майстер-класи. Можна було помилуватися красою картин художників краю, оглянути виставку великодніх кошиків, писанок, рушників, яку оформили працівники закладів культури та шкіл громади.
Закликати і оспівувати весну після Великодніх свят – це не лише традиція, але й добрий знак. Знак надії, що все у нас буде гаразд.
Ірина Мадзій
Читайте більше на TeNews.
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: TeNews