Коли на Тернопільщині закінчиться негода?
Джерело: НОВА...
Уже понад 10 днів на Тернопільщині триває негода. Після того, як на Великдень нашим краєм пройшла сильна злива з градом, дощі не вщухають й наступні дні.
Таке враження, що цьогорічна весна вже не потішить теплом. У багатьох селах нашої області затопило оселі, городи, пасовиська, у воді загинули поросята, кури, а в містах — непрохідні калюжі, поруйновані тротуари. Найбільше через стихію занепокоєні селяни, адже на засаджених городах позмивало насіння, пошкодило паростки культур, град поламав кущі, збив цвіт із дерев, тож хтозна чи цьогоріч вродять фрукти та ягоди. Дощі продовжуються — не змогли наразі засадити городи й ті, хто традиційно планував це робити на травневі вихідні.
— Інтенсивні опади завдали шкоди мешканцям Тернопільщини, але критичної ситуації нема. Значно більше збитків зазнали наші краяни, скажімо, під час стихії у 2008-ому році, коли влітку теж пройшли рясні зливи і затопили угіддя, — повідомив начальник управління з питань цивільного захисту населення Тернопільської ОДА Ігор Лівінський. — Наразі ситуація в області під контролем: працює система енергозабезпечення, газопостачання, налагоджено шляхове сполучення. Найбільшої шкоди зазнали п’ять районів: Козівський, Бережанський, Збаразький, Зборівський та Підгаєцький. На Тернопільщині у попередні роки була посуха, тому земля спрагла, швидко вбирає воду, це зменшує негативні наслідки. У Бережанському районі було підтоплено 42 домогосподарства в семи населених пунктах, у Козівському — 56 у чотирьох населених пунктах, у Підгаєцькому — 23 в двох селах, у Зборівському — 62 домогосподарства в двох населених пунктах, у Збаразькому — 8 домогосподарств у селі Максимівка. Найскладніша ситуація на Бережанщині, оскільки внаслідок зливи, що пройшла 28 квітня, була пошкоджена наземна газова труба, без газопостачання залишилося 220 осель. 3 травня газовикам вдалося відновити мережу, складність була в тому, що там сильно розмило дорогу, неможливо було добратися. Маємо дані про масштаби шкоди, якої зазнали угіддя в сільськогосподарських підприємствах області. Так, у Зборівському районі пошкоджено 370 га, Козівському — 1 тис. 838 га, Бережанському — 319 га пошкоджено і 555 га знищено, у Підгаєцькому — 9 га знищено. Це ризики господарств, власники повинні страхувати угіддя, бо в державі не передбачено відшкодування у таких ситуаціях. Щодо збитків, яких зазнало населення під час негоди, то це питання підконтрольне органам місцевого самоврядування — об’єднаним територіальним громадам або районним державним адміністраціям. Наразі створюють місцеві комісії, які обстежують угіддя, складають акти, на основі яких люди зможуть отримати разову матеріальну допомогу. Розмір такої виплати визначає орган місцевого самоврядування, зважаючи на свої фінансові можливості, резервний фонд.
Зачепила нинішня негода також сусідні Івано-Франківську та Львівську області. Як прогнозують синоптики, короткочасні дощі на Тернопільщині триватимуть до 11 травня, 8-9 травня частково припиняться, але знизиться температура, можливі навіть заморозки. Щоб не піддаватися відчаю, селяни помалу ліквідовують наслідки негоди і вірять, що, попри все, цьогоріч будуть з урожаєм. А ось один з аграріїв Тернопільського району Юрій Качунь розмістив у Фейсбуці фотографії знищених культур після негоди і написав зворушливі рядки: «Ви не можете вгамувати шторм, тому припиніть намагатися. Все, що ви можете зробити, це заспокоїти себе. А шторм пройде.” (Тімбер Хокай). Інколи нам здається, що ми опинились в безвихідній ситуації і все, що залишається, — це просто опустити руки. Але пам’ятайте, з кожної ситуації є вихід. І все, що нам потрібно — це навчитись правильно мислити. Чим більші будуть ваші невдачі, тим краще ви зрозумієте життя. Ви помітили, що найбільш успішні люди в світі — це ті, хто не один раз стикався з невдачами? Якщо помилка — це показних успіху, приготуйтесь до кращих часів в майбутньому. Біль і боротьба допоможуть вам рухатись вперед до чогось кращого. Чим болючіше ви впадете і чим нижче опуститесь, тим більше простору ви матимете, щоб піднятись».
Читайте більше на TeNews.
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: НОВА...