"Проїзд, проживання та харчування мені оплатив італійський фонд. За свою роботу грошей я не отримував – їздив туди з благодійною місією.
Працював у госпіталі, що знаходиться у столиці Гаїті Порт-о-Пренс. Він збудований та функціонує за кошти благодійних організацій Італії та Америки. У мої функції входило навчання двох місцевих лікарів дитячої хірургії та проведення складних оперативних втручань."
Щотижня чернівецький дитячий хірург оперував дітей з приводу тифозного перитоніту, туберкульозу лімфатичних вузлів, різноманітних кист та новоутворень. Із деякими патологіями ніколи не мав справи, а на Гаїті на роздуми часу не було – треба було діяти.
На Гаїті непрості кліматичні умови: висока температура повітря і висока вологість. Плюс – малярія, холера, тиф. Проте найважче на Гаїті для лікаря те ж, що й в Україні, - це відповідальність за дитячі життя. На щастя, всі мої операції завершились вдало, - розповідає хірург.
Фото Інформаційне агенство "АСС"
Коли Олег Боднар був з місією на Гаїті, там почалися масові акції протесту. Уряд країни на 50% підвищив ціни на пальне. Це викликало бурхливу реакцію жителів: протестувальники блокували вулиці барикадами та підпалювали шини, десятки магазинів були розграбовані та спалені.
Олег Боднар відпрацював на Гаїті стільки часу, скільки було обумовлено в контракті – 1 місяць. Після чого успішно повернувся до Чернівців.
- Це досвід, - зізнається лікар. – Головне, що вдалося врятувати не одне дитяче життя.
Детальніше про врятовані життя дітей на Гаїті хірургом із Чернівців, читайте у матеріалі ІА "АСС".
Фото Інформаційне агенство "АСС"
Фото Інформаційне агенство "АСС"
За матеріалами
acc.cv.ua.