На Буковині відкрився чотирнадцятий інклюзивно-ресурсний центр
Джерело: CvNews
У четвер, 10 жовтня, на Хотинщині відкрився вже 14 інклюзивно-ресурсний центр Клішковецької сільської об’єднаної територіальної громади.
На оснащення Центру у 2019 році з субвенції державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами виділено 200 тис. грн. Кошти спрямовані на придбання обладнання довгострокового користування для інклюзивно-ресурсного центру.
В.о. голови обласної державної адміністрації Михайло Павлюк (Mykhailo Pavliuk): "Надзвичайно приємно, що в Чернівецькій області ми крокуємо нога в ногу з тими європейськими цивілізованими прикладами співіснування громадян. Інклюзія - це конкретно тест для нас всіх на вміння проводити ті першочергові реформи, котрі важливі для українців. З 2017 року інклюзивно-ресурсні центри постали в усій країні, і у нас на Буковині. Я дуже радий та вдячний усім, хто долучився до відкриття сьогоднішнього інклюзивно-ресурсного центру. Вірю, що ми матимемо інклюзивно-ресурсні центри і в Красноїльську, і у Чернівцях. Адже такі заклади покликані створити всі умови і забезпечити всі потреби для діточок. Нехай нас усіх єднає любов і спільна справа підтримки наших найдорожчих".
Подяку голови Чернівецької ОДА оголошено колективу комунальної установи "КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Клішковецької сільської об’єднаної територіальної громади".
ІРЦ буде обслуговувати близько 100 дітей з особливими освітніми потребами.
На оплату праці педагогічним працівникам Центру передбачено 195 200 грн. з коштів залишків освітньої субвенції(рішення 57 сесії Клішковецької сільської ради VII скликання №657/57/2019 р. від 25.09.2019 р.), з місцевого бюджету – 23368 грн. на заробітну плату 3 працівників технічного персоналу.
Фахівці ІРЦ надаватимуть психолого-педагогічну допомогу дітям з особливими освітніми потребами відповідно до їх потенційних можливостей психофізичного розвитку, які навчаються у закладах освіти (не відвідують навчальні заклади) та не отримують відповідної допомоги. Здійснюватимуть консультування, методичний супровід педагогічних працівників закладів освіти з питань організації інклюзивного навчання та батьків дітей з особливими освітніми потребами щодо особливостей організації надання психолого-педагогічної допомоги. Забезпечуватимуть інформаційно-просвітницьку діяльність серед мешканців міста з питань організації надання психолого-педагогічної допомоги дітям з особливими освітніми потребами.
Введено 5 посад педагогічних працівників: директор ІРЦ, вчитель – логопед, вчитель – дефектолог, вчитель-реабілітолог, практичний психолог та 3 одиниці технічного персоналу.
Читайте більше на CvNews.
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews