У Рівненському обласному краєзнавчому музеї презентували виставку «Рівне. Тисячолітня історія»
Джерело: prostir.museum/ua
18 лютого 2020 р. у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «Рівне. Тисячолітня історія».
Виставка створена за результатами дослідження багатошарового поселення на березі озера Басів Кут. Артефакти з місця розкопок датуються досить значним часовим проміжком – від 5 тис. до н. е. до 7 ст. н. е.
Цікавими експонатами виставки є керамічний посуд, предмети побуту, озброєння та прикраси різних археологічних культур (лінійно-стрічкової кераміки, трипільскої, городоцько-здовбицької, тшинецько-комарівської, празької).
Олексієм Войтюком, завідувачем відділу давньої історії та археології РОКМ та керівником археологічної експедиції, було відтворено житло празької культури, окремі знаряддя праці та зброю. Це дає можливість краще уявити як жили та чим займалися люди, які проживали на території сучасного міста Рівного.
Не оминули увагою захід представники влади: Сергій Гемберг – заступник голови Рівненської ОДА, Любов Романюк – начальниця управління культури та туризму Рівненської ОДА, Тарас Максименко – начальник міського управління культури, Юрій Калітинський – начальник охорони культурної спадщини ОДА.
До слова були запрошені Богдан Прищепа – доктор історичних наук, доцент Рівненського державного гуманітарного університету, Сергій Теліженко – кандидат історичних наук, науковий співробітник відділу археології НАН Криму та Північно-Західного Причорномор’я Інституту археології НАН України, Антон Панікарський – заступник директора Охоронної археологічної служби України, Юрій Пшеничний – завідувач відділу історії Державного історико-культурного заповідника у м. Дубно та Андрій Бардецький - голова ГО «Дубенський археологічний осередок».
Надія Шаюн – ст. науковий співробітник відділу маркетингу, розвитку та інвестування.
За матеріалами http://prostir.museum/ua/post/42650
Читайте більше на RvNews.
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: prostir.museum/ua