Як квасити капусту — найпростіший рецепт

20.12.2020 21:43   Опубліковано : Новини Тернопілля
Джерело: Зелена садиба

Вчора з батьком квасили капусту. В принципі, як квасити капусту, я і сама знаю. Але ця страва в його виконанні – то завжди хрумка і смачна закуска, яку не тільки ми, а й всі наші гості дуже поважають. То ж, за можливості, я завжди запрошую батька до себе квасити капусту і зараз, бо вже давно ми живемо окремо. Чесно зізнаюся, до сьогоднішнього дня не знала, що варіантів квашення капусти так багато. Заглянула в Інтернет – о, Боже, чого тільки до неї не додають! І цукор, і оцет, і буряк, і журавлину, і купу всіляких приправ… І чаклують над нею, буває, до місяця. Батькова квашена капуста, як виявилося, найпростіша у приготуванні. А що дуже смачна – я вже казала.

Як квасити капусту – найпростіший рецепт

Перед тим, як квасити капусту, щоб була хрумка і соковита, треба ретельно відібрати основний продукт. Купуючи овоч, спробуйте його на смак. Якщо листок твердий і жорсткий, смачної квашеної капусти з цього качана не вийде. Якщо свіжа капуста соковита – це саме те, що треба. Відмічу, що ранні та середньоспілі сорти капусти квашенню не підлягають. Справжня квашена капуста може вийти тільки з овоча, який достигає восени – наприкінці вересня, на початку жовтня.

Інгредієнти для приготування квашеної капусти

Перш, ніж квасити капусту, перевірте, чи всі у вас є продукти. Цей рецепт передбачає наявність (з розрахунку на одну трилітрову банку):

  • Трьох середніх головок капусти;
  • Двох середніх за розміром морквин;
  • 80 мл солі (саме мл, а не грамів).
 

Все. Більше ніяких продуктів не потрібно. Тільки сіль і морква, крім капусти. Саме сіль відповідає за процес молочно-кислого бродіння, який, в результаті, і забезпечує величезну користь вживання квашеної капусти. До речі, якщо ви додаєте оцет чи цукор, будьте певні, користі від такої страви буде небагато. Та і смак, як на мене, сумнівний.

Сіль потрібно брати тільки звичайну кам’яну, ні в якому разі – не йодовану. Багато рецептів, я читала, пропонують використовувати морську сіль. Не знаю – не пробовали.

Чого 80 мл солі – поясню. Саме такої ємності чарка, якою вже багато років мій батько відмірює сіль для квашення капусти. За такої кількості солі капуста виходить в міру солона і, скоріше, солодка, ніж кисла.

Ще – підготуйте трилітрову банку, товкач, шампур чи товсту спицю, велику миску.

Квашена капуста – 4 кроки приготування

1. Капусту і моркву дрібно нашинкуйте на шинковці, або ножем, як кому більше подобається.

2. Посоліть і добре перемішайте, безжально її перетираючи руками. Якщо капусту обрали соковиту, одразу побачите, як вона пускає сік.

3. Ретельно утрамбуйте товкачем капусту в банку, залишивши пару см зверху банки вільними. Поставте банку в миску і дайте їй спокій.

4. Через пару годин, капуста почне інтенсивно пускати сік. Проколіть свою капусту в кількох місцях до самого дна банки, щоб запустити туди повітря, без якого процес молочно-кислого бродіння неможливий. Робіть такі проколи тричі на день протягом найближчих трьох діб. Я використовую для цього довгу і товсту спицю.

Ось і вся премудрість. Зберігаємо ми таку квашену капусту в холодильнику. Як правило, вона в нас, як і аджика з хроном, не залежується. За пару місяців вона трохи втрачає свою хрумкість, перетворюючись на кислу капусту, яка ідеально підходить для приготування капусняка (кислого борщу).

 

Тепер ви знаєте, як квасити капусту в банках без мороки і зі стовідсотковим результатом. Спробуйте самі, і поділіться цим рецептом квашеної капусти з друзями, вони будуть вам вдячні.


Читайте більше на TeNews.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Зелена садиба