Що відбувається з ялинками після утилізації
Джерело: TeNews
Ялинку на утилізацію замість смітника – найкращий та спосіб завершити новорічні свята та зберегти довкілля. Сьогодні у столиці презентували повний цикл екологічної утилізації новорічних ялинок.
Традиція переробки новорічних ялинок у Києві вже триває шостий рік. І нині кожного року починаючи із першого січня в столиці працює 15 пунктів безкоштовної екологічної утилізації новорічних ялинок, смерек та сосен.
Сухі хвойні переробляють на тирсу та присипають молоді саджанці дерев- це допомагає покращити якість ґрунту та зберегти водний баланс. Приймають дерева з понеділка по п’ятницю від 7 до 22 години.
«Ми закликаємо громадян здавати ялинки після того, як закінчилися новорічні свята. Аби правильно утилізувати дерева. Таким чином мидаємо змогу деревам, які прикрашають наші оселі в свята, бути корисними й після них. Минулого року пункти на базі районних підприємств прийняли від мешканців міста понад 14 тисяч ялинок на утилізацію, у 2019 – 5 тисяч. Кияни долучаються до екологічних ініціатив та підтримують дану традицію»», — розповідає в.о. начальника «Управління екології та природних ресурсів» Олександр Савченко.
Вже з самого ранку у пункті, що на вулиці Дмитрівська – людно. Киянин Сергій приніс у руках 2 ялинки до пункту утилізації.
«У соц.мережах побачив, що є декілька пунктів переробки хвойних дерев, тож вирішив принести, аби гідно застосували прикрасу!» - ділиться Сергій.
Комунальники зазначають, що якщо не має змоги привести самому, просять залишити біля смітників, звідки їх заберуть на переробку.
«На даний момент кияни здали в наші пункти з утилізації новорічних дерев близько 800 ялинок, сосен, смерек. Цифра менша, ніж минулого року. По-перше, ще тривають новорічні свята – попереду Старий Новий рік та Водохреща. Після цих свят ялинки почнуть вже масово виносити з домівок і, сподіваюся, здавати в пункти утилізації. По-друге, все більшої популярності набувають живі ялинки в горщиках, які за умови правильного догляду потім можна висадити на вулиці», - зазначає гендиректор «Київзеленбуд» Олексій Король.
А до зоопарку ялинки везти киянам не рекомендують, бо ж вони можуть зашкодити тваринам, оскільки для вирощування дерев використовують хімікати, і на них після свят, зазвичай, залишаються дощик, вата, барвники та штучний сніг.
Повний список та графік роботи пунктів прийому новорічних ялинок можна переглянути тут.
Фото: Олексій Самсонов
Даша ГРИШИНА,
«Вечірній Київ»
Читайте більше на TeNews.
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: TeNews