«ЄС: просто про складне» - у Рівному провели освітній тренінг для ЗМІ
Джерело: RvNews
Вступ до ЄС – єдиний правильний шлях для України, яка перебуває у стані війни з країною-агресором. Ще у 2019 році Верховна Рада 334 голосами внесла поправки до Конституції, які закріпили курс на повноправне членство в Європейському Союзі та НАТО.
Громадянське суспільство, незалежні медіа та демократія нероздільні. Від початку російського повномасштабного вторгнення ЄС виступає надійним союзником цих трьох складових в Україні.
18-19 липня в Рівному відбувся освітній тренінг для регіональних медіа «ЄС: просто про складне. Рівненщина», організований ГО «Інтерньюз» за підтримки Представництва ЄС в Україні European Union in Ukraine.
Україна має перспективу членства в ЄС. Відповідно, для ЗМІ важливим є вміння професійно висвітлювати інформацію щодо Європейського союзу. З цією метою впродовж двох днів журналісти з різних регіонів України – Волині, Рівненщини, Чернігова, Житомира, Дніпра, Черкас, Вінниці, Кіровограда - мали унікальну можливість поспілкуватися з досвідченими спікерами, дізнатися більше про історію та організаційну структуру ЄС, переговорний процес щодо вступу України до ЄС та всеохопну підтримку, надану Євросоюзом Україні від початку повномасштабного російського вторгнення.
Голова програми Jean Monnet, координатор магістерської програми Європейські студії, Національний університет «Києво-Могилянська академія», Микола Гнатюк розповів про історію створення ЄС та непростий шлях побудови демократичного простору, складну структуру взаємодії різних країн та передумови розширення ЄС від моменту створення до 2024 року.
«Потрібно розуміти, що європейська інтеграція не підміняє собою національну державність», - наголосив Микола Гнатюк.
Аналітикиня, координаторка європейських проєктів ГО «Інтерньюз-Україна» Марина Якимчук пояснила, де шукати інформацію про ЄС, а також якими ресурсами краще користуватися. Комунікаційна координаторка Представництва ЄС в Україні Маріанна Камінська розповіла про Європейську підтримку організацій громадянського суспільства (ОГС) та медіа.
Пресаташе Представництва ЄС в Україні Ніколо Ґаспаріні наголосив на солідарності Європейського Союзу з Україною та відповів на питання медійників, зокрема, щодо членства України в ЄС, відповідність стандартам, тривалості процедури, а також підтримку українських ЗМІ завдяки різним грантовим програмам. Наразі загальна сума поточної грантової підтримки ЄС українським організаціям громадянського суспільства склала понад 101 мільйон євро.
Про те, як ЄС підтримує українські медіа, поспілкувалися в режимі онлайн з менеджером сектору співпраці в галузі стратегічних комунікацій і прав людини Представництва ЄС в Україні Марко Ферраро.
Виконавча директорка БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне», керівниця проєкту EU4CSOs.Emergency actions Ганна Котенко поділилася своїм багаторічним досвідом реалізації проєкту - яскравий приклад, як ініціативна й дієва команда здатна втілити ідею й розширити її до всеукраїнського масштабу.
Усі спікери активно й аргументовано відповідали на запитання аудиторії, дискутували, ділилися досвідом та власними думками щодо майбутнього розвитку України.
Учасники тренінгу ознайомились із місцевими проєктами Рівненщини, реалізованими за фінансової підтримки ЄС, серед яких - парк історичної реконструкції «Оствиця», створений за підтримки програми EU4Culture. У рамках заходу покаталися на унікальних човнах і скуштували традиційних українських страв – червоного борщу й кулішу. Участь в екскурсії взяв заступник Голови Представництва ЄС в Україні Ремі Дюфло Ремі Дюфло. Європейський дипломат високо оцінив реалізовані в Україні проєкти та наголосив на спроможності українців стати повноправними членами ЄС - потрібно лише запастися терпінням та продовжити необхідні реформи. Тим більше, що серед 10 країн-претенденток на членство у ЄС Україна діє найоперативніше - 70% законів вже адаптовано до ЄС.
Під час тренінгу Ремі Дюфло звернув увагу присутніх на вагому роль ЄС у підтримці від початку повномасштабного вторгнення росії. Європейський союз допомагає Україні практично в усіх сферах – від економічної до гуманітарної. Більше того, безпрецедентним явищем у сучасній політиці стала допомога ЄС у військовому напрямку, а саме - фінансуванні закупівлі й доставки зброї для України.
«Європейський Союз вже залучив для України майже 108 мільярдів євро допомоги й надалі робитиме все для перемоги над росією, адже українські цінності співзвучні з європейськими. Тому ми разом повинні доносити правду про ЄС і водночас боротися із російською пропагандою”, - зазначив Ремі Дюфло.
Керівник напряму імплементації EasyBusiness NGO, експерт із питань європейської інтеграції та публічної політики Центру економічного відновлення (ЦЕВ); випускник EU Study Days (2013) Василь Бабич розповів, що в Україна, навіть перебуваючи у стані війни, дуже активно рухається до членства в ЄС, в той час, коли деякі країни завмерли у цьому питанні на десятиліття. Ці та інші теми журналісти активно обговорювали з усіма спікерами та експертами з питань ЄС.
На завершення тренінгу редактор Rayon.Zakordon та Rakurs Юрій Конкевич надав корисні поради, як журналістам пояснювати складні питання, пов'язані з ЄС, своїй аудиторії.
Також учасники провели брейншторм ідей для створення медіа матеріалів на тему ЄС.
Тренінг провели в межах кампанії #РазомДіємо.
До організації заходу долучилися:
Фонд Східна Європа
Мережа 100 відсотків життя Рівне
Міжнародний фонд "Відродження" ІЕД / IER ІСАР Єднання
European Endowment For Democracy
Суспільне Мовлення
Читайте більше на RvNews.
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews