Уже понад 10% населення світу дізналося, що таке цей вірус, особисто

12.10.2020 13:43   Опубліковано : Зоряна Замкова
Джерело: TeNews

Здоров’я – справді найдорожча власність кожного, скарб, дарований та вчасно непоцінований. Згадуємо про нього, коли воно починає накульгувати. Особливо тепер, у час карантину, коли коронавірусна інфекція стала топновиною у всьому світі і не відпускає, щодня додаючи до статистики сотні тисяч захворювань та смертей. Уже понад 10% населення світу дізналося, що таке цей вірус, особисто.

Тепер усі достоту усвідомили: тисячі речей необхідні здоровому і тільки одна хворому – це здоров’я. Тим більше, з таким імунітетом та численними хронічними захворюваннями, коли і без пандемії доводиться працювати, як кажуть, на аптеку…

Тому всі  зусилля людини, яка думає про завтрашній день,  мають  бути  спрямовані  на  те,  щоб  організм якомога  менше виходив із ладу. Варто задуматися про попередження захворювань, особливо в осінньо-зимовий період, ускладнений інфекцією СOVID-19 та іншими сезонними вірусами ГРВІ.

Згідно із законодавством перші п‘ять днів хвороби оплачує роботодавець, а вже наступні - Фонд соціального страхування України. За 9 місяців цього року відділеннями управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області профінансовано понад 84 млн гривень на виплати з тимчасової непрацездатності.

Завідувачка сектору перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області Любов Береза розповідає, що нескладні заходи профілактики захворювань, особливо дотримання особистої карантинної безпеки, допоможуть уникнути інфекції, загострення хронічних хвороб.

- Спеціалісти структур Фонду в Тернопільській області ведуть щотижневий моніторинг видачі листків непрацездатності з кожним медичним закладом, – повідомляє Любов Федорівна, – дані аналізуються. Зазвичай, у весняно-літній період кількість виданих листків непрацездатності різко зменшується. А в холодну пору року ситуація змінюється.

У 2020  році у зв’язку з епідемією значно зросла кількість днів тимчасової непрацездатності: за 9 місяців 2020 року видано 49159 листків непрацездатності на загальну кількість 528,5 тисячі календарних днів. Якщо порівняти з минулим роком видачу листків непрацездатності в літній незастудний період, то із серпня по вересень цього року кількість днів тимчасової непрацездатності зросла майже вдвічі (з 55,6 тисячі днів до 112 тисяч днів). Однією з причин такого росту є коронавірусна інфекція, яка вперто підриває здоров’я жителів нашої області.

Працівники сектору перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області постійно співпрацюють з Департаментом охорони здоров’я Тернопільської обласної державної адміністрації, головами ЛКК щодо попередження захворювань застрахованих осіб, скорочення термінів непрацездатності.

Варто нагадати роботодавцям про необхідність створення відповідних умов праці, які допоможуть вберегти працівників від головної загрози – коронавірусної інфекції та сезонного грипу. Насамперед розмістити дезінфікуючі засоби біля входу на територію підприємства, на робочих місцях тощо. Забезпечити наявність у санвузлах мила, води, одноразових рушників та дезінфікуючих засобів для рук; смітників, до яких не потрібно торкатися руками; протирання поверхонь тощо.

Одночасно працівники зобов’язані дотримуватись маскового режиму, дистанції,  правил гігієни. Викидати використані засоби в окремий контейнер для сміття, часто мити руки милом і / або обробляти дезінфікуючим засобом. Вироблені алгоритми дій при підозрі або підтвердженні захворювання на коронавірус. Такі працівники повинні негайно йти додому, залишатись на самоізоляції та повідомити сімейного лікаря для прийняття рішення щодо подальших дій, запобігання розповсюдженню хвороби.

Ці заходи відомі від початку поширення COVID-19 і якщо весною їх ретельніше дотримувались, то тепер люди часто їх ігнорують, наражаючи і себе, й оточуючих на небезпеку.

 Окрім карантинного режиму, варто в осінньо-зимовий період врегульовувати умови праці та відпочинку, не допускати надмірних фізичних та психологічних навантажень, убезпечити працівників від протягів, переохолодження, достатньо часу виділяти на сон, прогулянки на свіжому повітрі.

Напевно, крім заходів, спрямованих на поліпшення фізичного, працездатного стану, необхідно вплинути на власний настрій. Хоч кажуть: у здоровому тілі – здоровий дух, часто буває, що здоровий дух лікує тіло. Ніякі лікарі та науковці, ніякі спеціалісти не допоможуть зберегти вам здоров’я, якщо самим про нього не подбати, дотримуючись карантинних застережень. Бо здебільшого у  нас  з’являється  бажання  зберегти здоров’я, коли вже захворіли.  

Здорові люди – хороші, перспективні працівники, а відповідно, здорове суспільство – міцна держава. Тому в профілактиці захворювань, у здоров’ї громадян зацікавлені усі: і роботодавці, і самі працівники, і Фонд соціального страхування України, який несе величезні видатки на виплати з тимчасової втрати працездатності та ізоляції від СOVID-19. Отож, усім разом варто об’єднувати зусилля й активно працювати над профілактикою захворювань.


Читайте більше на TeNews.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: TeNews