Чому на Буковині залишається найбільше храмів УПЦ МП серед західних областей
Джерело: CvNews
На Буковині залишається понад 300 релігійних громад, що підпорядковуються УПЦ МП. Це один із найвищих показників серед західних областей.
Про це Суспільному в інтерв'ю розповів релігієзнавець Олександр Бродецький.
За словами Бродецького, одна з головних причин — це давній вплив цієї церкви в області. Водночас в інших західних областях залишились поодинокі парафії УПЦ МП.
"На Галичині домінує греко-католицька церква, серед православних переважає ПЦУ. А Буковина мала сильний вплив Московського патріархату", — каже релігієзнавець.
Попри повномасштабне вторгнення Росії, коли в багатьох областях України почали переходити до ПЦУ, на Буковині цей процес був повільнішим.
"Буковина в цьому плані трохи пасла задніх. Останнім часом процес пожвавився, але порівняно з іншими областями це невеликі цифри. Цього року вже відбулося понад 10 переходів, але якщо порівняти з понад 300 парафіями УПЦ МП, то це все ще меншість", — каже Олександр Бродецький.
За словами Бродецького, причини цього – різні. Зокрема, порівняно з Галичиною у Чернівецькій області більше радянської ментальності у свідомості людей.
"А УПЦ МП у цьому плані така гібридна структура, де легко уживається релігійність зі стереотипами радянщини. У нашій області цього залишилось більше після розпаду СРСР, ніж, скажімо, у Львівській, Тернопільській та Івано-Франківській областях".
Другий момент — в області є чимало православних парафій УПЦ, які є етнічно-румунськими. А Румунська православна церква досі офіційно не визнала Православну церкву України. Цей фактор може впливати на свідомість румуномовних громад й на те, щоб вони залишалися в структурі УПЦ МП.
"Для них там створені непогані умови у сенсі їх мовних інтересів та культурних. У Чернівецькій області, я не знаю, якщо і є, то можливо одиниці громад УПЦ, де служать українською мовою, а не церковнослов'янською. І є велика кількість громад УПЦ, де спокійно служать румунською мовою. Тобто румунською можна, а українською не можна?".
Читайте більше на CvNews.
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews